Over een maand begint het WK voetbal en kleurt het hele land weer oranje. Je zult mij niet zo snel in een Sambashirt zien, maar ik ben een sucker voor mooie merchandise, zoals de nieuwe outfits van het Nederlands elftal. De witte retro leeuw met knaloranje en donkerblauw: wow! Voetbalartikelen zijn meestal een mannending, maar in de Oranje-collectie zijn dit keer zelfs damesmodellen opgenomen (en ja, die heb ik uiteraard gelijk besteld).
Gisteren zag ik deze Nike Air Max uit diezelfde Nike collectie voorbij komen. Op Nike.com kun je zelf de kleuren, zool en veters kiezen. Heel erg gaaf. Hebben, hebben, hebben!
Ik word ontzettend hebberig van mooie merchandise en ik blijf me verbazen over het beperkte aanbod van Nederlandse voetbalclubs voor vrouwelijke fans (of ‘vriendinnetjes van’). Ik loop minstens één keer per maand de fanshop van mijn favoriete club binnen met het idee dat ik best iets zou willen kopen. Maar als ik binnen ben, verandert dat meestal in het idee dat ik graag een man zou willen zijn. Op wat lelijke casual kleding na (okee smaken verschillen, dus kijk zelf maar), heeft Feyenoord niks te bieden. En ook bij andere clubs hebben dames niets te zoeken in de fanshop. Meestal bestaat het onderdeel ‘vrouwen’ niet eens in de online shop.
In het buitenland is dat wel anders. Zo heeft mijn favoriete Engelse club Liverpool FC een aardig damesassortiment (deze shorts staan op mijn verlanglijstje). In Amerika lopen ze helemaal lichtjaren voor. Het assortiment vrouwenspullen in de fanshops van NFL, NBA en MLB teams is minstens zo groot als dat voor mannelijke fans. Wat te denken van hardloopshorts van de Denver Broncos, een bikini van de San Francisco Giants of een customized hoodie van de Golden State Warriors?
Ik ben niet de enige vrouw die van voetbal houdt. En ook zeker niet de enige die van voetbal én mooie spullen houdt. Vrouwen worden onterecht genegeerd door de fanshops. Ze zijn misschien wel meer dan mannen bereid om geld uit geven aan kleding met het clublogo. Mits het aanbod daar aanleiding toe geeft natuurlijk. Hopelijk snapt adidas, Feyenoords nieuwe kledingsponsor, dat wel. Hoewel de fanshop van aartsrivaal Ajax (ook adidas) niet veel aanleiding geeft tot optimisme.
Tot die tijd geef ik mijn geld maar uit aan Oranje. Als zelfs Graziano Pellè het draagt, dan weet je dat het goed is. Hup Holland Hup.
Vet: Pelle in een shirt van #Oranje. Mooi gebaar van de #Feyenoord spits! http://t.co/QwelX9VGG1 pic.twitter.com/07pWxKVnog
— Jonathan Ursem (@CapeJonathan) May 10, 2014
Lijkt me een goed voornemen, en ben het helemaal met je eens. Overigens je gebeden zijn gehoord;) https://twitter.com/HelenMeulstee/status/462351350849089536/photo/1 Alleen nog ff wachten voor ze online komen.
Ajax heeft vandaag het nieuwe shirt gepresenteerd en er is ook eindelijk een \vrouwenversie van het thuisshirt te bestellen. Vooruitgang! http://www.ajaxshop.nl/nl/thuis-1415?filter_223=10547
Dat is zeker vooruitgang!! Hopelijk gaat adidas dat vrouwenshirt bij al hun clubs in de fanshops leggen!